Europa League Standings

GROUP STAGE GROUP A
GP W D L GF GA Pts
Sevilla 3 3 0 0 7 0 9
Qarabag FK 3 1 1 1 6 6 4
F91 Dudelange 3 1 0 2 5 10 3
Apoel Nicosia FC 3 0 1 2 5 7 1
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

Apoel Nicosia FC (Cyprus) 3, F91 Dudelange (Luxembourg) 4

Qarabag FK (Azerbaijan) 0, Sevilla (Spain) 3

Thursday, Oct. 3

Sevilla (Spain) 1, Apoel Nicosia FC (Cyprus) 0

F91 Dudelange (Luxembourg) 1, Qarabag FK (Azerbaijan) 4

Thursday, Oct. 24

Qarabag FK (Azerbaijan) 2, Apoel Nicosia FC (Cyprus) 2

Sevilla (Spain) 3, F91 Dudelange (Luxembourg) 0

Thursday, Nov. 7

F91 Dudelange (Luxembourg) vs. Sevilla (Spain), 1755 GMT

Apoel Nicosia FC (Cyprus) vs. Qarabag FK (Azerbaijan), 1755 GMT

Thursday, Nov. 28

Sevilla (Spain) vs. Qarabag FK (Azerbaijan), 2000 GMT

F91 Dudelange (Luxembourg) vs. Apoel Nicosia FC (Cyprus), 2000 GMT

Thursday, Dec. 12

Apoel Nicosia FC (Cyprus) vs. Sevilla (Spain), 1755 GMT

Qarabag FK (Azerbaijan) vs. F91 Dudelange (Luxembourg), 1755 GMT

GROUP B
GP W D L GF GA Pts
FC Copenhagen 3 1 2 0 3 2 5
Dynamo Kiev 3 1 2 0 2 1 5
Malmo 3 1 1 1 3 3 4
FC Lugano 3 0 1 2 1 3 1
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

Dynamo Kiev (Ukraine) 1, Malmo (Sweden) 0

FC Copenhagen (Denmark) 1, FC Lugano (Switzerland) 0

Thursday, Oct. 3

Malmo (Sweden) 1, FC Copenhagen (Denmark) 1

FC Lugano (Switzerland) 0, Dynamo Kiev (Ukraine) 0

Thursday, Oct. 24

Dynamo Kiev (Ukraine) 1, FC Copenhagen (Denmark) 1

Malmo (Sweden) 2, FC Lugano (Switzerland) 1

Thursday, Nov. 7

FC Lugano (Switzerland) vs. Malmo (Sweden), 1755 GMT

FC Copenhagen (Denmark) vs. Dynamo Kiev (Ukraine), 1755 GMT

Thursday, Nov. 28

Malmo (Sweden) vs. Dynamo Kiev (Ukraine), 2000 GMT

FC Lugano (Switzerland) vs. FC Copenhagen (Denmark), 2000 GMT

Thursday, Dec. 12

Dynamo Kiev (Ukraine) vs. FC Lugano (Switzerland), 1755 GMT

FC Copenhagen (Denmark) vs. Malmo (Sweden), 1755 GMT

GROUP C
GP W D L GF GA Pts
FC Basel 1893 3 2 1 0 8 2 7
Getafe 3 2 0 1 3 2 6
Krasnodar 3 1 0 2 3 7 3
Trabzonspor 3 0 1 2 2 5 1
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

FC Basel 1893 (Switzerland) 5, Krasnodar (Russia) 0

Getafe (Spain) 1, Trabzonspor (Turkey) 0

Thursday, Oct. 3

Krasnodar (Russia) 1, Getafe (Spain) 2

Trabzonspor (Turkey) 2, FC Basel 1893 (Switzerland) 2

Thursday, Oct. 24

Getafe (Spain) 0, FC Basel 1893 (Switzerland) 1

Trabzonspor (Turkey) 0, Krasnodar (Russia) 2

Thursday, Nov. 7

Krasnodar (Russia) vs. Trabzonspor (Turkey), 1755 GMT

FC Basel 1893 (Switzerland) vs. Getafe (Spain), 1755 GMT

Thursday, Nov. 28

Krasnodar (Russia) vs. FC Basel 1893 (Switzerland), 1550 GMT

Trabzonspor (Turkey) vs. Getafe (Spain), 1550 GMT

Thursday, Dec. 12

FC Basel 1893 (Switzerland) vs. Trabzonspor (Turkey), 1755 GMT

Getafe (Spain) vs. Krasnodar (Russia), 1755 GMT

GROUP D
GP W D L GF GA Pts
PSV Eindhoven 3 2 1 0 7 3 7
Sporting CP 3 2 0 1 5 4 6
LASK 3 1 1 1 2 2 4
Rosenborg 3 0 0 3 1 6 0
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

PSV Eindhoven (Netherlands) 3, Sporting CP (Portugal) 2

LASK (Austria) 1, Rosenborg (Norway) 0

Thursday, Oct. 3

Sporting CP (Portugal) 2, LASK (Austria) 1

Rosenborg (Norway) 1, PSV Eindhoven (Netherlands) 4

Thursday, Oct. 24

Sporting CP (Portugal) 1, Rosenborg (Norway) 0

PSV Eindhoven (Netherlands) 0, LASK (Austria) 0

Thursday, Nov. 7

LASK (Austria) vs. PSV Eindhoven (Netherlands), 1755 GMT

Rosenborg (Norway) vs. Sporting CP (Portugal), 1755 GMT

Thursday, Nov. 28

Sporting CP (Portugal) vs. PSV Eindhoven (Netherlands), 2000 GMT

Rosenborg (Norway) vs. LASK (Austria), 2000 GMT

Thursday, Dec. 12

PSV Eindhoven (Netherlands) vs. Rosenborg (Norway), 1755 GMT

LASK (Austria) vs. Sporting CP (Portugal), 1755 GMT

GROUP E
GP W D L GF GA Pts
Celtic 3 2 1 0 5 2 7
FC CFR 1907 Cluj 3 2 0 1 3 3 6
SS Lazio Roma 3 1 0 2 4 5 3
FC Stade Rennes 3 0 1 2 2 4 1
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

FC Stade Rennes (France) 1, Celtic (Scotland) 1

FC CFR 1907 Cluj (Romania) 2, SS Lazio Roma (Italy) 1

Thursday, Oct. 3

SS Lazio Roma (Italy) 2, FC Stade Rennes (France) 1

Celtic (Scotland) 2, FC CFR 1907 Cluj (Romania) 0

Thursday, Oct. 24

Celtic (Scotland) 2, SS Lazio Roma (Italy) 1

FC Stade Rennes (France) 0, FC CFR 1907 Cluj (Romania) 1

Thursday, Nov. 7

FC CFR 1907 Cluj (Romania) vs. FC Stade Rennes (France), 1755 GMT

SS Lazio Roma (Italy) vs. Celtic (Scotland), 1755 GMT

Thursday, Nov. 28

SS Lazio Roma (Italy) vs. FC CFR 1907 Cluj (Romania), 2000 GMT

Celtic (Scotland) vs. FC Stade Rennes (France), 2000 GMT

Thursday, Dec. 12

FC Stade Rennes (France) vs. SS Lazio Roma (Italy), 1755 GMT

FC CFR 1907 Cluj (Romania) vs. Celtic (Scotland), 1755 GMT

GROUP F
GP W D L GF GA Pts
Arsenal 4 3 1 0 11 3 10
Eintracht 3 2 0 1 3 4 6
Standard Liege 3 1 0 2 3 6 3
Vitoria Guimaraes 4 0 1 3 3 7 1
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

Eintracht (Germany) 0, Arsenal (England) 3

Standard Liege (Belgium) 2, Vitoria Guimaraes (Portugal) 0

Thursday, Oct. 3

Vitoria Guimaraes (Portugal) 0, Eintracht (Germany) 1

Arsenal (England) 4, Standard Liege (Belgium) 0

Thursday, Oct. 24

Arsenal (England) 3, Vitoria Guimaraes (Portugal) 2

Eintracht (Germany) 2, Standard Liege (Belgium) 1

Wednesday, Nov. 6

Vitoria Guimaraes (Portugal) 1, Arsenal (England) 1

Thursday, Nov. 7

Standard Liege (Belgium) vs. Eintracht (Germany), 1755 GMT

Thursday, Nov. 28

Vitoria Guimaraes (Portugal) vs. Standard Liege (Belgium), 2000 GMT

Arsenal (England) vs. Eintracht (Germany), 2000 GMT

Thursday, Dec. 12

Eintracht (Germany) vs. Vitoria Guimaraes (Portugal), 1755 GMT

Standard Liege (Belgium) vs. Arsenal (England), 1755 GMT

GROUP G
GP W D L GF GA Pts
BSC Young Boys 3 2 0 1 5 3 6
Rangers 3 1 1 1 3 3 4
FC Porto 3 1 1 1 3 4 4
Feyenoord Rotterdam 3 1 0 2 2 3 3
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

FC Porto (Portugal) 2, BSC Young Boys (Switzerland) 1

Rangers (Scotland) 1, Feyenoord Rotterdam (Netherlands) 0

Thursday, Oct. 3

BSC Young Boys (Switzerland) 2, Rangers (Scotland) 1

Feyenoord Rotterdam (Netherlands) 2, FC Porto (Portugal) 0

Thursday, Oct. 24

FC Porto (Portugal) 1, Rangers (Scotland) 1

BSC Young Boys (Switzerland) 2, Feyenoord Rotterdam (Netherlands) 0

Thursday, Nov. 7

Rangers (Scotland) vs. FC Porto (Portugal), 2000 GMT

Feyenoord Rotterdam (Netherlands) vs. BSC Young Boys (Switzerland), 2000 GMT

Thursday, Nov. 28

BSC Young Boys (Switzerland) vs. FC Porto (Portugal), 1755 GMT

Feyenoord Rotterdam (Netherlands) vs. Rangers (Scotland), 1755 GMT

Thursday, Dec. 12

FC Porto (Portugal) vs. Feyenoord Rotterdam (Netherlands), 2000 GMT

Rangers (Scotland) vs. BSC Young Boys (Switzerland), 2000 GMT

GROUP H
GP W D L GF GA Pts
Espanyol 3 2 1 0 4 1 7
Ludogorets Razgrad 3 2 0 1 8 2 6
Ferencvaros 3 1 1 1 2 4 4
CSKA Moscow 3 0 0 3 1 8 0
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

Ludogorets Razgrad (Bulgaria) 5, CSKA Moscow (Russia) 1

Espanyol (Spain) 1, Ferencvaros (Hungary) 1

Thursday, Oct. 3

CSKA Moscow (Russia) 0, Espanyol (Spain) 2

Ferencvaros (Hungary) 0, Ludogorets Razgrad (Bulgaria) 3

Thursday, Oct. 24

CSKA Moscow (Russia) 0, Ferencvaros (Hungary) 1

Ludogorets Razgrad (Bulgaria) 0, Espanyol (Spain) 1

Thursday, Nov. 7

Ferencvaros (Hungary) vs. CSKA Moscow (Russia), 2000 GMT

Espanyol (Spain) vs. Ludogorets Razgrad (Bulgaria), 2000 GMT

Thursday, Nov. 28

CSKA Moscow (Russia) vs. Ludogorets Razgrad (Bulgaria), 1755 GMT

Ferencvaros (Hungary) vs. Espanyol (Spain), 1755 GMT

Thursday, Dec. 12

Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs. Ferencvaros (Hungary), 2000 GMT

Espanyol (Spain) vs. CSKA Moscow (Russia), 2000 GMT

GROUP I
GP W D L GF GA Pts
Wolfsburg 3 1 2 0 6 4 5
Gent 3 1 2 0 6 5 5
Saint-Etienne 3 0 2 1 4 5 2
Oleksandriya 3 0 2 1 3 5 2
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

Wolfsburg (Germany) 3, Oleksandriya (Ukraine) 1

Gent (Belgium) 3, Saint-Etienne (France) 2

Thursday, Oct. 3

Saint-Etienne (France) 1, Wolfsburg (Germany) 1

Oleksandriya (Ukraine) 1, Gent (Belgium) 1

Thursday, Oct. 24

Gent (Belgium) 2, Wolfsburg (Germany) 2

Saint-Etienne (France) 1, Oleksandriya (Ukraine) 1

Thursday, Nov. 7

Oleksandriya (Ukraine) vs. Saint-Etienne (France), 2000 GMT

Wolfsburg (Germany) vs. Gent (Belgium), 2000 GMT

Thursday, Nov. 28

Saint-Etienne (France) vs. Gent (Belgium), 1755 GMT

Oleksandriya (Ukraine) vs. Wolfsburg (Germany), 1755 GMT

Thursday, Dec. 12

Wolfsburg (Germany) vs. Saint-Etienne (France), 2000 GMT

Gent (Belgium) vs. Oleksandriya (Ukraine), 2000 GMT

GROUP J
GP W D L GF GA Pts
AS Roma 3 1 2 0 6 2 5
Basaksehir FK 3 1 1 1 2 5 4
Wolfsberger AC 3 1 1 1 5 2 4
Moenchengladbach 3 0 2 1 2 6 2
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

AS Roma (Italy) 4, Basaksehir FK (Turkey) 0

Moenchengladbach (Germany) 0, Wolfsberger AC (Austria) 4

Thursday, Oct. 3

Basaksehir FK (Turkey) 1, Moenchengladbach (Germany) 1

Wolfsberger AC (Austria) 1, AS Roma (Italy) 1

Thursday, Oct. 24

AS Roma (Italy) 1, Moenchengladbach (Germany) 1

Basaksehir FK (Turkey) 1, Wolfsberger AC (Austria) 0

Thursday, Nov. 7

Wolfsberger AC (Austria) vs. Basaksehir FK (Turkey), 2000 GMT

Moenchengladbach (Germany) vs. AS Roma (Italy), 2000 GMT

Thursday, Nov. 28

Basaksehir FK (Turkey) vs. AS Roma (Italy), 1755 GMT

Wolfsberger AC (Austria) vs. Moenchengladbach (Germany), 1755 GMT

Thursday, Dec. 12

AS Roma (Italy) vs. Wolfsberger AC (Austria), 2000 GMT

Moenchengladbach (Germany) vs. Basaksehir FK (Turkey), 2000 GMT

GROUP K
GP W D L GF GA Pts
Sporting Braga 3 2 1 0 5 3 7
Wolverhampton 3 2 0 1 3 2 6
Slovan Bratislava 3 1 1 1 7 6 4
Besiktas 3 0 0 3 3 7 0
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

Wolverhampton (England) 0, Sporting Braga (Portugal) 1

Slovan Bratislava (Slovakia) 4, Besiktas (Turkey) 2

Thursday, Oct. 3

Besiktas (Turkey) 0, Wolverhampton (England) 1

Sporting Braga (Portugal) 2, Slovan Bratislava (Slovakia) 2

Thursday, Oct. 24

Besiktas (Turkey) 1, Sporting Braga (Portugal) 2

Slovan Bratislava (Slovakia) 1, Wolverhampton (England) 2

Thursday, Nov. 7

Wolverhampton (England) vs. Slovan Bratislava (Slovakia), 2000 GMT

Sporting Braga (Portugal) vs. Besiktas (Turkey), 2000 GMT

Thursday, Nov. 28

Besiktas (Turkey) vs. Slovan Bratislava (Slovakia), 1755 GMT

Sporting Braga (Portugal) vs. Wolverhampton (England), 1755 GMT

Thursday, Dec. 12

Wolverhampton (England) vs. Besiktas (Turkey), 2000 GMT

Slovan Bratislava (Slovakia) vs. Sporting Braga (Portugal), 2000 GMT

GROUP L
GP W D L GF GA Pts
AZ Alkmaar 4 2 2 0 13 2 8
Man United 3 2 1 0 2 0 7
Partizan Belgrade 3 1 1 1 4 4 4
FC Astana 4 0 0 4 1 14 0
GROUP STAGE Thursday, Sept. 19

Man United (England) 1, FC Astana (Kazakhstan) 0

Partizan Belgrade (Serbia) 2, AZ Alkmaar (Netherlands) 2

Thursday, Oct. 3

FC Astana (Kazakhstan) 1, Partizan Belgrade (Serbia) 2

AZ Alkmaar (Netherlands) 0, Man United (England) 0

Thursday, Oct. 24

Partizan Belgrade (Serbia) 0, Man United (England) 1

AZ Alkmaar (Netherlands) 6, FC Astana (Kazakhstan) 0

Thursday, Nov. 7

FC Astana (Kazakhstan) 0, AZ Alkmaar (Netherlands) 5

Man United (England) vs. Partizan Belgrade (Serbia), 2000 GMT

Thursday, Nov. 28

FC Astana (Kazakhstan) vs. Man United (England), 1550 GMT

AZ Alkmaar (Netherlands) vs. Partizan Belgrade (Serbia), 1755 GMT

Thursday, Dec. 12

Man United (England) vs. AZ Alkmaar (Netherlands), 2000 GMT

Partizan Belgrade (Serbia) vs. FC Astana (Kazakhstan), 2000 GMT