Alexa
  • Directory of Taiwan

Brazilian Standings

Brazilian Standings

BC-SOC--Brazilian Standings

Brazilian Football Standings
Brazil Campeonato Carioca
GP W D L GF GA Pts
Botafogo 7 6 1 0 16 3 19
Vasco da Gama 7 5 2 0 12 2 17
Fluminense 7 5 0 2 13 6 15
Volta Redonda 7 4 3 0 11 6 15
Flamengo 7 4 2 1 15 5 14
Madureira 7 4 2 1 13 4 14
Macae 7 3 3 1 7 7 12
Cabofriense 7 2 2 3 10 13 8
Bangu AC 7 2 2 3 8 11 8
Friburguense 7 2 2 3 7 10 8
Resende FC 7 1 2 4 4 10 5
Barra Mansa 7 0 4 3 5 11 4
Tigres do Brasil 7 0 4 3 3 10 4
Bonsucesso 7 0 4 3 1 8 4
Boavista 7 0 2 5 1 9 2
Nova Iguacu 7 0 1 6 7 18 1
Saturday, Feb. 28

Madureira 4, Nova Iguacu 0

Barra Mansa 2, Cabofriense 2

Macae 1, Tigres do Brasil 0

Vasco da Gama 2, Bangu AC 0

Sunday, March 1

Boavista 0, Volta Redonda 0

Botafogo 1, Flamengo 0

Friburguense 0, Bonsucesso 0

Resende FC 0, Fluminense 1

Saturday, March 7

Nova Iguacu vs. Resende FC, 1530 local time

Bangu AC vs. Boavista, 1600 local time

Flamengo vs. Friburguense, 1600 local time

Volta Redonda vs. Macae, 1600 local time

Sunday, March 8

Bonsucesso vs. Vasco da Gama, 1600 local time

Tigres do Brasil vs. Cabofriense, 1600 local time

Fluminense vs. Botafogo, 1830 local time

Barra Mansa vs. Madureira, 1900 local time

Brazil Campeonato Paulista
GROUP A
GP W D L GF GA Pts
Sao Paulo 7 5 2 0 18 3 17
Mogi Mirim 7 4 2 1 9 7 14
Ituano FC 7 2 4 1 5 6 10
Red Bull Brasil 8 2 2 4 12 18 8
Sao Bernardo 7 2 1 4 4 9 7
GROUP B
GP W D L GF GA Pts
Corinthians 6 5 1 0 12 2 16
Ponte Preta 7 4 2 1 12 7 14
Gremio Osasco Audax 8 2 4 2 14 12 10
Sao Bento 7 1 5 1 9 7 8
Rio Claro 7 2 2 3 5 7 8
GROUP C
GP W D L GF GA Pts
Palmeiras/SP 7 5 0 2 11 3 15
Portuguesa 6 2 3 1 9 9 9
Botafogo/SP 7 2 3 2 7 7 9
Linense 7 1 3 3 7 13 6
Marilia AC 8 0 2 6 4 17 2
GROUP D
GP W D L GF GA Pts
Santos 7 5 2 0 13 4 17
XV de Piracicaba 8 2 1 5 9 13 7
Capivariano 7 1 3 3 8 10 6
Penapolense 7 1 2 4 5 10 5
Bragantino 7 1 0 6 5 14 3
Friday, March 6

Marilia AC 1, XV de Piracicaba 1

Red Bull Brasil 1, Gremio Osasco Audax 6

Saturday, March 7

Ituano FC vs. Rio Claro, 1600 local time

Sao Bernardo vs. Sao Bento, 1600 local time

Mogi Mirim vs. Ponte Preta, 1830 local time

Palmeiras/SP vs. Bragantino, 1830 local time

Linense vs. Capivariano, 2100 local time

Portuguesa vs. Penapolense, 2100 local time

Sunday, March 8

Sao Paulo vs. Corinthians, 1600 local time

Botafogo/SP vs. Santos, 1830 local time

Tuesday, March 10

Bragantino vs. Marilia AC, 1930 local time

Penapolense vs. Linense, 1930 local time

Rio Claro vs. Red Bull Brasil, 1930 local time

XV de Piracicaba vs. Portuguesa, 1930 local time

Wednesday, March 11

Capivariano vs. Botafogo/SP, 1930 local time

Gremio Osasco Audax vs. Mogi Mirim, 1930 local time

Corinthians vs. Sao Bernardo, 2200 local time

Santos vs. Palmeiras/SP, 2200 local time

Thursday, March 12

Sao Paulo vs. Sao Bento, 1930 local time

Ponte Preta vs. Ituano FC, 2100 local time


Updated : 2021-09-17 23:45 GMT+08:00